TM3C226K6R3CBA
Mfr.Part #
TM3C226K6R3CBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2312
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6mm
Published :
Ripple Current :
250mA
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Termination :
SMD/SMT
Molded
Polarity :
POLARIZED
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
1.3µA
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Weight :
149.997327mg
TANTAMOUNT®, TM3
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
22µF
Height :
2.5mm
Depth :
3.2mm
Dissipation Factor :
6 %