TM3C226K020CBA
Mfr.Part #
TM3C226K020CBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2312
Length :
6mm
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated DC :
20V
Dissipation Factor :
6 %
Leakage Current :
4.4μA
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Polarity :
POLARIZED
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
Molded
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
C
Ripple Current :
320mA
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Height :
2.5mm