TM3C156M016LBA
Mfr.Part #
TM3C156M016LBA
Description
CAP TANT 15UF 20% 16V 2312
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Height :
2.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Depth :
3.2mm
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
15μF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm