TM3C156M016HBA
Mfr.Part #
TM3C156M016HBA
Description
CAP TANT 15UF 20% 16V 2312
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
15μF
Width :
3.2004mm
Length :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.5mm
Tolerance :
±20%