TM3C156M016CBA
Mfr.Part #
TM3C156M016CBA
Description
CAP TANT 15UF 20% 16V 2312
Length :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Depth :
3.2mm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
16V
Height :
2.5mm
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm