TM3C156K016HBA
Mfr.Part #
TM3C156K016HBA
Description
CAP TANT 15UF 10% 16V 2312
Height :
2.5mm
Capacitance :
15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm