TM3C156K016EBA
Mfr.Part #
TM3C156K016EBA
Description
CAP TANT 15UF 10% 16V 2312
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.5mm
Capacitance :
15μF
Width :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C