TM3C156K016CBA
Mfr.Part #
TM3C156K016CBA
Description
CAP TANT 15UF 10% 16V 2312
Length :
6mm
Capacitance :
15μF
Ripple Current :
520mA
Leakage Current :
2.4µA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Width :
3.2004mm
Dissipation Factor :
6 %
Termination :
SMD/SMT
Depth :
3.2mm
Height :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated DC :
16V
Voltage - Rated :
16V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Max Operating Temperature :
125°C