T55D687M2R5C0009
Mfr.Part #
T55D687M2R5C0009
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
vPolyTan™ T55
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Capacitance :
680μF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz