T55D687M2R5C0008
Mfr.Part #
T55D687M2R5C0008
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
vPolyTan™ T55
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
D
Type :
Molded
Voltage - Rated :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
680μF