T55D687M004C0009
Mfr.Part #
T55D687M004C0009
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
4V
Series :
vPolyTan™ T55
Manufacturer Size Code :
D
Capacitance :
680μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C