T55D477M004C0007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T55D477M004C0007
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
4V
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
470µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz
Series :
vPolyTan™ T55
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Manufacturer Size Code :
D
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm