T55D337M6R3C0008
Mfr.Part #
T55D337M6R3C0008
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Voltage - Rated :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330µF
Series :
vPolyTan™ T55
Operating Temperature :
-55°C~105°C