T55D337M2R5C0008
Mfr.Part #
T55D337M2R5C0008
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
2.5V
Manufacturer Size Code :
D
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Series :
vPolyTan™ T55
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C