T55D337M2R5C0007
Mfr.Part #
T55D337M2R5C0007
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Stock
378
In Stock :
378
Tantalum - Polymer Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
2.5V
Series :
vPolyTan™ T55
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
330µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm