T55D227M6R3C0009
Mfr.Part #
T55D227M6R3C0009
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
220μF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz