T55D227M6R3C0007
Mfr.Part #
T55D227M6R3C0007
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Series :
vPolyTan™ T55
Capacitance :
220μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
D
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz