T52M1337M016C0040
Mfr.Part #
T52M1337M016C0040
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2924
Stock
370
In Stock :
370
Manufacturer :
Vishay Polytech
Capacitance :
330µF
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
16V
Manufacturer Size Code :
M1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2011
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Type :
Molded
Series :
vPolyTan™ T52
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V