T52M1227M016C0070
Mfr.Part #
T52M1227M016C0070
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 16V 2924
Stock
346
In Stock :
346
Manufacturer :
Vishay Polytech
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
2011
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Series :
vPolyTan™ T52
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
220μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
M1
Voltage - Rated DC :
16V
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm