T52M1227M025C0055
Mfr.Part #
T52M1227M025C0055
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Description
T52227M025M12T0055
Stock
40
In Stock :
40
Manufacturer :
Vishay / Sprague
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Product Type :
Tantalum Capacitors
RoHS :
Details
Voltage - Rated :
25 V
Packaging :
Reel
Product Category :
Tantalum Capacitors - Polymer
Tradename :
vPolyTan
Series :
vPolyTan? T52
Size / Dimension :
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Features :
GENERAL PURPOSE
Package :
Digi-Reel?
Vishay
Capacitance :
220 µF
Type :
Molded
Brand :
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
Manufacturer Size Code :
M1
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C