T52M1227M016C0055
Mfr.Part #
T52M1227M016C0055
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 16V 2924
Stock
464
In Stock :
464
Manufacturer :
Vishay Polytech
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
16V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
M1
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
220μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Series :
vPolyTan™ T52
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
16V