T52M1227M010C0055
Mfr.Part #
T52M1227M010C0055
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2924
Manufacturer :
Vishay Polytech
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
220μF
Type :
Molded
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Published :
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
M1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Series :
vPolyTan™ T52
Voltage - Rated DC :
10V