T52M9107M035C0055
Mfr.Part #
T52M9107M035C0055
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Description
T52107M035M92T0055
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Series :
vPolyTan? T52
Manufacturer Size Code :
M9
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Capacitance :
100 µF
Voltage - Rated :
35 V
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Package :
Digi-Reel?
Tolerance :
±20%