T52M1157M025C0055
Mfr.Part #
T52M1157M025C0055
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Description
T52157M025M12T0055
Stock
649
In Stock :
649
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Package :
Digi-Reel?
Voltage - Rated :
25 V
Features :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Series :
vPolyTan? T52
Size / Dimension :
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Product Status :
Active
Capacitance :
150 µF
Lead Spacing :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz