H476R8BDA
Mfr.Part #
H476R8BDA
Description
RES 76.8 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Metal Film
Features :
2
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Axial
Package :
Bulk
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Base Product Number :
H4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)
Resistance :
76.8 Ohms
Datasheets
H476R8BDA
TE Connectivity AMP Connectors H476R8BDA
76.8 Ohms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,