H476K8BZA
Mfr.Part #
H476K8BZA
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
76.8kOhm
Holco, Holsworthy
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
H476K8BZA
TE Connectivity AMP Connectors H476K8BZA
76.8kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,