H476K8BYA
Mfr.Part #
H476K8BYA
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Resistance :
76.8 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Metal Film
Package :
Bulk
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Features :
Pulse Withstanding
Supplier Device Package :
2
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
H476K8BYA
TE Connectivity AMP Connectors H476K8BYA
76.8 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,