H476K8BDA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H476K8BDA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Holco, Holsworthy
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Pulse Withstanding
Published :
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
76.8kOhm
Datasheets
H476K8BDA
TE Connectivity AMP Connectors H476K8BDA
76.8kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,