H4768KBCA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H4768KBCA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 768K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
Holco, Holsworthy
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Feature :
Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Resistance :
768kOhm
Datasheets
H4768KBCA
TE Connectivity AMP Connectors H4768KBCA
768kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,