H4768KBYA
Mfr.Part #
H4768KBYA
Description
RES 768K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
768kOhm
Datasheets
H4768KBYA
TE Connectivity AMP Connectors H4768KBYA
768kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,