H4768KBDA
Mfr.Part #
H4768KBDA
Description
RES 768K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
768kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Datasheets
H4768KBDA
TE Connectivity AMP Connectors H4768KBDA
768kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,