H4768RBZA
Mfr.Part #
H4768RBZA
Description
RES 768 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
768Ohm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
H4768RBZA
TE Connectivity AMP Connectors H4768RBZA
768Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,