H476R8BCA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H476R8BCA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 76.8 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Published :
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Resistance :
76.8Ohms
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
Holco, Holsworthy
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Feature :
Pulse Withstanding
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
H476R8BCA
TE Connectivity AMP Connectors H476R8BCA
76.8Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,