F921C106MBA
Mfr.Part #
F921C106MBA
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Polarity :
POLARIZED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.4mm
Size / Dimension :
0.134Lx0.110W 3.40mmx2.80mm
Capacitance :
10μF
Series :
F92
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Tolerance :
±20%
Reference Standard :
AEC-Q200
Width :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Manufacturer Size Code :
B
Published :
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Type :
Molded
Voltage - Rated :
16V