F921A106MAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F921A106MAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
10μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Series :
F92
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Tolerance :
±20%