F921A475MPA
Mfr.Part #
F921A475MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0805
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Capacitance :
4.7μF
Series :
F92
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Tan Delta :
0.08
Leakage Current :
0.0005mA
Pbfree Code :
yes
Width :
1.25mm
Manufacturer Size Code :
P
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Length :
2mm