F921A685MAA
Mfr.Part #
F921A685MAA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Manufacturer Size Code :
A
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Voltage - Rated :
10V
Length :
3.2mm