F921A225MPA
Mfr.Part #
F921A225MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
2.2μF
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Type :
Molded
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
F92
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
P
Width :
1.25mm
Tolerance :
±20%
Length :
2mm