F921A335MAA
Mfr.Part #
F921A335MAA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Voltage - Rated :
10V
F92
Published :
Capacitance :
3.3μF
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Manufacturer Size Code :
A
Tolerance :
±20%