F921A335MPA
Mfr.Part #
F921A335MPA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 0805
2
Reference Standard :
AEC-Q200
Width :
1.25mm
Capacitance :
3.3μF
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
F92
Published :
Voltage - Rated DC :
10V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Manufacturer Size Code :
P
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
Length :
2mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm