F921A106MPA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F921A106MPA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
F92
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
P
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Published :
Width :
1.25mm