F921A226MBA
Mfr.Part #
F921A226MBA
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 10V 1411
Tantalum Capacitors
Polarity :
POLARIZED
Published :
Width :
2.8mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Manufacturer Size Code :
B
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Length :
3.4mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
F92
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.134Lx0.110W 3.40mmx2.80mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±20%