EP9WS33RJ
Mfr.Part #
EP9WS33RJ
Description
RES 33 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
1
In Stock :
1
Through Hole Resistors
Lead Length :
38mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Resistors :
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Series :
EP, Neohm
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
33Ohm
Size / Dimension :
0.335Diax1.575L 8.50mmx40.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power Rating :
9W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Published :
2012
RoHS Status :
RoHS Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Lead/Base Style :
Axial
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
9W
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Lead Diameter :
750 µm
Diameter :
8.5mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
EP9WS33RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9WS33RJ
33Ohm, Wirewound,