EP9W220RJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EP9W220RJ
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 220 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
996
In Stock :
996
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
9W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
220Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
EP, Neohm
Published :
2012
Datasheets
EP9W220RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9W220RJ
220Ohm, 9W, Wirewound,