EP9W33RJ
Mfr.Part #
EP9W33RJ
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
528
In Stock :
528
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Resistance :
33Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Power (Watts) :
9W
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2012
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
EP9W33RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9W33RJ
33Ohm, 9W, Wirewound,