EP9W10RJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EP9W10RJ
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
938
In Stock :
938
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
EP, Neohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Axial
Published :
2012
Power (Watts) :
9W
Resistance :
10Ohm
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Datasheets
EP9W10RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9W10RJ
10Ohm, 9W, Wirewound,