EP9W1K5J
Mfr.Part #
EP9W1K5J
Description
RES 1.5K OHM 5% 9W AXIAL
Stock
979
In Stock :
979
EP, Neohm
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.5kOhm
Power (Watts) :
9W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
2012
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
EP9W1K5J
TE Connectivity AMP Connectors EP9W1K5J
1.5kOhm, 9W, Wirewound,