EP9W47RJ
Mfr.Part #
EP9W47RJ
Description
RES 47 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
949
In Stock :
949
Tolerance :
±5%
Published :
2012
Lead Diameter :
750 µm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
9W
Mount :
Axial, Through Hole
Voltage - Rated :
500V
Composition :
Wirewound
Voltage - Rated DC :
500V
Max Power Dissipation :
9W
Series :
EP, Neohm
Lead Length :
38mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
47Ohm
REACH SVHC :
No SVHC
Not Applicable
Diameter :
8.5mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Resistors :
1
Datasheets
EP9W47RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9W47RJ
Axial, Through Hole 47Ohm, Wirewound,