EP9W15RJ
Mfr.Part #
EP9W15RJ
Description
RES 15 OHM 5% 9W AXIAL
Stock
966
In Stock :
966
Through Hole Resistors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.335Diax2.087L 8.50mmx53.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
9W
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
15Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Published :
2012
Datasheets
EP9W15RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9W15RJ
15Ohm, 9W, Wirewound,