EP9WS22RJ
Mfr.Part #
EP9WS22RJ
Description
RES 22 OHM 5% 9W AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
9W
Lead Length :
38mm
RoHS Compliant
Lead Diameter :
750 µm
Lead/Base Style :
Resistance :
22Ohm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
9W
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Diameter :
8.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.335Diax1.575L 8.50mmx40.00mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
500V
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Composition :
Wirewound
Number of Resistors :
1
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
EP9WS22RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP9WS22RJ
22Ohm, Wirewound,